5 березня виповнюється 190 років від дня народження Леоніда Івановича Глібова, великого українського байкаря. Леонід Глібов залишив нам у спадок безцінні скарби - свої книги. Байки Глібова актуальні завжди, з них ми вчимося мудрості, духовності, життєвого досвіду. Окрім байок та поезій, він написав понад 50 віршованих загадок, жартівливих пісеньок та акровіршів. Літературні псевдоніми Л.Глібова — Простодушний, Непостоянный Сотрудник, Капитан Ботвиван, а ще дідусь Кенир.
Свої знання байок Л. Глібова продемонстрували учні 4-7 класів під час проведення літературного заходу "Л.Глібов - відомий байкар і поет".
Захід пройшов у формі усного журналу, на сторінках якого згадали життя і творчість поета, інсценізували байки, прослухали вірші, крилаті вислови та відому пісню «Журба».
Для учнів 4 класу «Дідусь Кенир» читав загадки , акровірші. На завершення свята учениця 6 кл. прочитала вірш Л.Глібова ,,Не плач, поете ”, а вчитель провела вікторину «Найуважніший слухач».
Увібравши в себе народну мудрість, чесноти й мораль, твори Глібова дають відповідь на одне одвічне, ключове для людської сутності питання: як гоже і негоже чинити. Тому, як сказав Л.Глібов:
Моторнії сини й онуки!
Читайте байку - для науки.
|